Tuesday, June 30, 2015

کفش

کفش چیست 
کفش یکی از مهم ترین لباس‌هایی است که هر انسانی برای خرید انتخاب می‌کند. هم کفش مردانه داریم و هم کفش زنانه اما هر کسی در انتخاب کفش مناسب، باید نکاتی را رعایت کند. بهتر است این نکات هم برای آقایان و هم خانم‌ها در انتخاب کفش مناسب رعایت شود.


ساعت مناسب برای خرید کفش‌ مجدد
برای خرید کفش بهتر است به ساعتی که به فروشگاه مراجعه می‌کنید هم دقت کنید. معمولاً اوایل صبح که تازه از خواب بیدار شده اید، کفش فعلی به راحتی پایتان می‌شود.  اما همان کفش در انتهای روز به سختی از پایتان در می‌آید. پس بهتر است اوایل صبح را برای خرید کفش انتخاب نکنید. حتی اگر فرصت دیگری نداشته باشید، بهتر است زمان خرید کفش را عقب بیاندازید.

کفش تنگ نخرید
اگر کفش دارد پای شما را می‌زند، یا اجازه نمی‌دهد که انگشتان شما داخل کفش کاملاً از هم باز شوند، بهتر است از این کفش دست بردارید. در آیین‌های شرقی، از پا به عنوان قلب دوم بدن یاد می‌کنند. کاری نکنید که کفش تنگ، قلب دوم و یا حتی قلب اول شما را فشار بدهد.
در انتخاب کفش حتماً دقت کنید که شست شما با جلوی پا حداقل نیم سانت یا یک بند انگشت فاصله داشته باشد. در این صورت پای شما در کفش انعطاف بیشتری دارد و احتمال گرفتگی عضلات در شما کم می‌شود.

کفش مناسب را انتخاب کنید
همیشه دلتان به حال پای بزرگترتان بسوزد. فشاری که به پای بزرگتر در کفش نامناسب می‌آید، بسیار بیشتر از حد تصور است. پس سعی کنید همیشه برای پای بزرگترتان کفش بخرید.
فکر نکنید که ‌ کفش جا باز می‌کند یا گشاد می‌شود. دلتان به حال این زمانی که برای باز کردن جای کفش صرف می‌کنید نیز بسوزد. پاها به مرور زمان در روز بیشتر باد می‌کنند و اگر پای شما در کفش  فضای کافی برای رفت و برگشت خون نداشته باشند، دچار سردرد خواهید شد.
کفش پلاستیکی به راحتی باعث بدبو شدن پای شما خواهند شد. بهتر است از کفش پلاستیکی، صرفاً برای ورزش کردن استفاده کنید. با این حال اگر می‌توانید برای ورزش خود از کفش بزرنتی یا کفش پارچه ای استفاده کنید تا پای شما بوی کمتری بگیرد.


کفش پاشنه بلند و نوک تیز
به خاطر این که کفش پاشنه بلند به زانو و کمر شما فشار وارد می‌کند، بهتر است لژ کفش یا پاشنه کفش به قدری بلند نباشد که فشار بیرونی به پا وارد کند.
کفش نوک تیز که به انگشتان شما فشار وارد می‌کند، ممکن است به ظاهر زیبا باشد، اما همین کفش  در مدت خیلی کوتاهی باعث دردهای عضلانی در پا و کمر یا حتی ستون فقرات شما خواهد شد.No comments:

Post a Comment